Uzaktan Eğitimde Öğretmenin Günlük Süreci

Milli Eğitim Bakanlığı, 30 Mart 2020 Pazartesiden itibaren proje okulları hazırlık sınıflarından başlayarak EBA Canlı Ders oluşturma özelliğini okullara açacak. Bu videoda sizlere uzaktan eğitim sürecine nasıl işleyeceği konusunda bilgiler vereceğiz. Okul içerisinde gerçekleştirdiğiniz eğitim sürecinin bir benzerini uzaktan eğitimle nasıl gerçekleştirebileceğinizi adım adım anlatacağız. Uzaktan Eğitimde Öğretmenin Günlük Süreci

. .

Bu videoda sizlere uzaktan eğitim sürecine nasıl işleyeceği konusunda bilgiler vereceğiz. Okul içerisinde gerçekleştirdiğiniz eğitim sürecinin bir benzerini uzaktan eğitimle nasıl gerçekleştirebileceğinizi adım adım anlatacağız. Uzaktan eğitim sürecinin verimli bir şekilde yürütülebilmesi için her zaman olduğu gibi yine en büyük rol siz değerli öğretmenlerimize düşüyor. Eğitim bilişim ağı Eba bu süreçte öğrencilerinizin eğitim sürecini takip etmeniz için en önemli yardımcınız olacaktır. Eba ile birlikte Eba TV ve diğer kanalların kullanılması Eba internet sitesinde oluşabilecek yoğunluklarının önüne geçilmesini sağlayacaktır. EBA ve EBA TV yayınları ve kendi hazırladığınız kaynakları kullanarak eğitim sürecinizi planlayabilirsiniz. Hafta başlamadan önce EBA TV de yayınlanacak olan derslerin programına bakarak kendi dersinizin yayınlanacağı saati öğrencilerinize bir gün önceden Eba veya farklı iletişim kanallarını kullanarak hatırlatabilirsiniz. Dersi kaçıran öğrencilerinizi öğleden sonra yapılacak olan tekrar yayınlarına ya da internet sitemize yönlendirebilirsiniz.

Uzaktan Eğitimde Öğretmenin Günlük Süreci

Sizlerin de Eba TV’deki dersleri izlemeniz devamında öğrencilerinizi nasıl yönlendirileceğiniz konusunda önemlidir. Dersleri izledikten sonra öğrencilerinize desteklemek istediğiniz bölümlerle ilgili kendi ders akışlarınızı hazırlayabilirsiniz. Bu akışları hazırlarken Eba’da yer alan içerikleri ya da kendi kaynaklarınızı kullanabilirsiniz. Hazırladığınız içerikleri öğrencilerinize Eba üzerinden göndererek ya da canlı dersler ile birebir anlatarak konuların pekiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Eba üzerindeki canlı dersler okul yöneticiniz tarafından oluşturulacaktır. Eba üzerinden oluşturulacak canlı ders sayısı sınırlı olduğu için, canlı derslerinizi genellikle pekiştirme amaçlı kullanmanız daha verimli olacaktır. Ders sürecinin sonu öğrencilerinizi değerlendirmek için Eba ya da farklı kanalları üzerinden çalışmalar gönderebilirsiniz. Bu süreci sizde ihtiyaçlarınıza göre zenginleştirerek sürdürebilirsiniz.

Eğitim bilişim ağı Eba bu süreçte öğrencilerinizin eğitim sürecini takip etmeniz için en önemli yardımcınız olacaktır. Eba ile birlikte Eba TV ve diğer kanalların kullanılması Eba internet sitesinde oluşabilecek yoğunluklarının önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir