Uzaktan Eğitim Süreci Eğitsel Senaryo – Örnek 2 (EBA TV ve EBA Kullanarak Ders İşleyişi – 2)

Merhaba sevgili öğretmen arkadaşlarım bildiğiniz üzere Eba TV’de ders yayınları başladı. Öğrencilerinize EBA TV deki yayınlara yönlendirdikten sonra onların izlediği dersleri, konuları pekiştirmek amacıyla Eba’da bir çalışma listesi oluşturacağız. Bu çalışma listesini nasıl oluşturacağız? Ayrıntılar videomuzda. Uzaktan Eğitim Süreci Eğitsel Senaryo – Örnek 2 (EBA TV ve EBA Kullanarak Ders İşleyişi – 2)

. .

Merhaba sevgili öğretmen arkadaşlarım bildiğiniz üzere Eba TV’de ders yayınları başladı. Öğrencilerinize EBA TV deki yayınlara yönlendirdikten sonra onların izlediği dersleri, konuları pekiştirmek amacıyla Eba’da bir çalışma listesi oluşturacağız. Bu çalışma listesini nasıl oluşturacağız?

Önce derslere giriyoruz. Bu hafta basit makineler konusunu işlediğiniz istediğini düşünürsek basit makineler kısmına geliyoruz. burada birçok farklı animasyon, etkileşim etkileşim var. Birçok farklı içerik var ama ben bunlardan bazılarını seçip öğrencilerime göndermek istiyorum. Bunun için de bir liste oluşturacağım. Bu listeyi oluşturmak için her içeriğin altında gördüğüm listeye ekle butonuna basıyorum. burada daha önce oluşturduğumuz çalışma listeleri var aslında. şimdi ben yenisini oluşturacağım çünkü hiçbiri basit makine içeriğinde değil ismini yazdım seçtim, sınıfımı seçtim dersimi seçtim listeme ekledim.

Listemi oluşturduktan sonra listeme neren ulaşabilirim?

Sol tarafta listeler var. oluşturduğum listeyi en üstte görebiliyorum.Şimdi bunları öğrencilerime çalışma olarak göndereceğim. çalışma olarak gönderdim. Sınıfımı seçtim. Tüm sınıflarım burda gözükecek zaten. Birde bitiş tarihi ve saati seçeceğim. Evet 26’sı saat 23.55 a kadar öğrencilerimiz bana dönmesini bekleyeceğim. Yine dersimi seçiyorum. İstersem açıklama kısmına açıklama yazacağım. Şu an çalışmamı gönderdim. Gönderdiğim çalışma hemen ana ekranı düştü.Eğer istersen buradan tıklayarak hangi öğrencimin başladığını, hangi öğrencim yüzde kaçını yaptığı, ortalamasını, performansını da buradan görebilirim. Her şeyini, sınav varsa buradan da öğrencilerimiz takip edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir