Öğretmen – Canlı Dersimi Nasıl Başlatırım?

MEB, 30 Mart 2020 Pazartesiden itibaren proje okulları hazırlık sınıflarından başlayarak EBA Canlı Ders oluşturma özelliğini okullara açacak. Bu işlem yapılırken sırayla okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler bazı işlemleri yapması gerekiyor. Bu işlemlerle ilgili bakanlığın hazırlamış olduğu bilgilendirme videolarını aşağıda bulabilirsiniz. Öğretmen – Canlı Dersimi Nasıl Başlatırım?

Canlı Dersimi Nasıl Başlatırım?

Farklı ortamlarda da olsanız Eba canlı ders üzerinden öğrencilerinizle etkileşimli olarak ders işleyebilirsiniz. Bunun için Eba hesabınıza giriş yaparak okul yöneticilerinin tarafından sizin için oluşturulan canlı derslere gitmeniz yeterlidir. Canlı derslere takvim alanından, bildirimler alanından, ya da sol menüde yer alan canlı dersler düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu sayfada canlı dersinizin adı, tarih ve saat bilgisi ile öğrenci sayısı görülmektedir. Canlı dersinizdeki öğrencilerin listesine ulaşmak için, işlem menüsünde yer alan incele düğmesine tıklayabilirsiniz. Canlı ders sayfasından filtre alanına tıklayarak güncel ve geçmiş canlı derslerinizi ayrı ayrı listeleyebilirsiniz. Kullandığınız bilgisayardan ilk kez canlı ders başlatacaksanız, öncelikle ekranın sağ üst köşesinde görülen uygulamayı indir düğmesine tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indiriniz. Ekrana gelen yönergeleri takip ederek tamamlayabilirsiniz. Kurulum işlemini tamamladıysanız ya da halihazırda uygulama bilgisayarınızda kuruluysa, zamanı gelen canlı dersleri başlatmak için başlat düğmesine tıklayabilirsiniz. Öğrencilerinizle birlikte Eba canlı ders deneyiminizin keyifli ve verimli geçmesini dileriz.

Canlı Ders Nasıl Başlatılır?

Canlı derslere takvim alanından, bildirimler alanından, ya da sol menüde yer alan canlı dersler düğmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. İlk kez canlı yayın başlatacaksanız bir defaya mahsus bilgisayarınıza öncelikle ekranın sağ üst köşesinde görülen uygulamayı indir düğmesine tıklayarak uygulamayı bilgisayarınıza indireceksiniz. Ekrana gelen yönergeleri takip ederek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Kurulum işlemini tamamladıysanız ya da halihazırda uygulama bilgisayarınızda kuruluysa, zamanı gelen canlı dersleri başlatmak için başlat düğmesine tıklayabilirsiniz.

ÖĞRETMENLER SİTESİ NET olarak tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir