EBA’dan Hangi Saat Aralıklarında Yararlanabilirim?

MEB, 30 Mart 2020 Pazartesiden itibaren proje okulları hazırlık sınıflarından başlayarak EBA Canlı Ders oluşturma özelliğini okullara açacak. Bu işlem yapılırken sırayla okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler bazı işlemleri yapması gerekiyor. Bu işlemlerle ilgili bakanlığın hazırlamış olduğu bilgilendirme videolarını aşağıda bulabilirsiniz. EBA’dan Hangi Saat Aralıklarında Yararlanabilirim?

EBA’dan Hangi Saat Aralıklarında Yararlanabilirim?

EBA ve EBA Akademik Destek Platformlarından bütün öğrenci ve öğretmenlerimizin faydalanabilmesi için sınıf bazlı bir kullanım çizelgesi oluşturduk. Bu çizelgeyi görmek için EBA ana sayfamızdaki EBA ya devam et devam düğmesine tıkladığınızda iki farklı zaman çizelgesi göreceğiz. Örneğin EBA zaman çizelgesinde pazartesi günü için 5. sınıf öğrencilerimizin saat 9 ile saat 11 arasında EBA’ dan faydalanabileceğini görebiliriz. Bu zaman çizelgesinde öğretmenlerimiz için herhangi bir kısıtlama olmadığını belirtmekte fayda var. Öğretmenlerimiz haftanın her günü herhangi bir zaman içerisinde platformlarından faydalanabilirler.

Aynı çizelgenin EBA Akademik destek için oluşturulmuş bir versiyonu da var. Bunun için yukarıdaki EBA Akademik Destek sekmesini tıklamanız yeterli. Buna tıkladığımızda karşımıza EBA Akademik desteği hangi saate kullanabileceğini görüyoruz. 12. Sınıf öğrencilerimizin sınav yılı olduğu için onlara çok daha fazla zaman ayrıldığın tablo üzerinden görebiliriz birçok zamanda onlara çok daha uzun vakitlerde EBA Akademik destekten faydalanmaları sağlandı. Örneğin 11 ile 14 arasında 3 saatlik bir ara akşam içinde 16 – 21 saatleri arasında da 5 saatlik bir kullanım zamanı ayrıldı. Bu kullanımlarım sınıf bazlı yapılmasını nen önemli sebebi sitelerimizde oluşabilecek yoğunluktan dolayı herhangi bir yavaşlıktan kullanıcılarımızın etkilenmelerinin sağlamak.

Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin EBA’dan ve EBA akademik destek platformundan ilgili saatler arasında çizelgeye göre yararlanabilmeleri için sağ tarafta bulunan T.C. kimlik numarası alanına T.C. kimlik numaralarını yazmaları, altındaki güvenlik kodu alınanlarda sağ taraftaki resimde gözüken güvenlik kodunu yazmaları yeterli. Devamında EBA’ ya devam et düğmesine basarak ilgili saat aralarında olup olmadığını kontrol edilecek ve EBA’ nın giriş sayfasına yönlendirecekler.

. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir