Uzaktan Eğitim Süreci Nedir?

Uzaktan Eğitim Süreci Nedir? Uzaktan eğitimin fiziksel olarak aynı ortamda bulunmayan öğretmen öğrenci ve öğretim materyallerinin teknoloji aracılığı ile bir araya getirilerek yürütüldüğü eğitim sürecidir. Bu süreç kısa süreliğine öğrencilerin boş vakitlerini doldurmaları için oluşturulmuş etkinlikler ve türü değildir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin dijital platformlar aracılığı ile bir araya getirildiği aynı zamanda eğitimin okuldaki süreçlere benzer biçimde devam ettirildiği bir süreçtir.

. .

Uzaktan eğitimin fiziksel olarak aynı ortamda bulunmayan öğretmen öğrenci ve öğretim materyallerinin teknoloji aracılığı ile bir araya getirilerek yürütüldüğü eğitim sürecidir. Bu süreç kısa süreliğine öğrencilerin boş vakitlerini doldurmaları için oluşturulmuş etkinlikler ve türü değildir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin dijital platformlar aracılığı ile bir araya getirildiği aynı zamanda eğitimin okuldaki süreçlere benzer biçimde devam ettirildiği bir süreçtir.

Uzaktan eğitim hem kısa vadeli hem de uzun vadeli planlar da eğitim-öğretim süreçlerinin aksamamasını sağlar. Bu sayede eğitim süreci kesintisiz bir şekilde devam ettirilebilir. Eğitim sürecinin dijital platformlar aracılığı ile sağlanması geniş öğrenci kitlelerine hizmet sunulabilir. Zaman ve mekandan bağımsız olarak, eğitim sürecinin sürdürülebilmesini ve hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin bilgiye kolay bir şekilde erişebilmelerini sağlar.

Eğitim sürecinin uzaktan eğitimle sürdürülebilmesi için TV, internete erişimi olan telefon, tablet veya bilgisayar gibi araçlara ihtiyaç duyulur. Bu araçlarda öğretmen ve öğrenci arasındaki bilgi alışverişinin sağlanabileceği dijital platformları erişim sağlanır. Uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler kendi hazırladıkları ders planlarını kullanarak canlı eğitimler verilebilir. Ayrıca öğretmenler önceden çektikleri videoları da kullanabilirler. Bu süreci beyaz tahta uygulaması, animasyon ve simülasyonlar ile zenginleştirip ölçme değerlendirme süreçlerini de entegre ederek bütünsel bir akış sunabilirler. Sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi öğrenci öğretmen ve velilerin öz verileri ile mümkündür.

Uzaktan Eğitim Süreci Nedir?

Uzaktan eğitimin fiziksel olarak aynı ortamda bulunmayan öğretmen öğrenci ve öğretim materyallerinin teknoloji aracılığı ile bir araya getirilerek yürütüldüğü eğitim sürecidir. Bu süreç, kısa süreliğine öğrencilerin boş vakitlerini doldurmaları için oluşturulmuş etkinlikler ve türü değildir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin dijital platformlar aracılığı ile bir araya getirildiği

aynı zamanda eğitimin okuldaki süreçlere benzer biçimde devam ettirildiği bir süreçtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir