05. EBA Akademik Destek ile Uzaktan Eğitim

Bu videoda EBA akademik destek ile 11 sınıf öğrencilerini nasıl destekleyeceğimi anlatacağım. EBA Akademik Destek ile Uzaktan Eğitim

EBA Akademik Destek ile Uzaktan Eğitim

Bu videoda EBA akademik destek ile 11 sınıf öğrencilerini nasıl destekleyeceğimi anlatacağım. Öncelikle sınıflara uzaktan eğitim sürecinde neler yapacağını mesaj atmak istiyorum. Bunun için öğrenciler alanına tıklayıp mesaj göndereceğim şubemiz için açılan pencerede mesaj gönder düğmesine tıkladığınızda açılan mesaj oluşturma aracının içerisine daha önceden oluşturduğum mesajı yapıştırıyorum.

Mesajımda öğrencilerimden Eba TV’de yayınlanan dersime ait yayınları takip etmelerini ve daha sonra benden kendilerine gidecek akademik destek üzerinden gönderecek olduğum ödevleri yapmalarını ve uzaktan onları takip edeceğimi söylüyorum. Mesajın konusunu da yazdıktan sonra eğitim hakkında artık mesaj göndermeyi hazırım. Bu mesajı aynı zamanda velilere de göndererek süreç hakkında onları bilgilendirmiş olacağımı düşünüyorum. Böylelikle öğrenme ortamlarının daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Mesajı gönder düğmesine bastım ve mesajım öğrencilerime gönderdim.

Öğrencilerime mesajı gönderdikten sonra artık Eba TV’de kendi dersime ait yayınları EBA Tv de ben de takip ediyorum. Yayınlarda konular işlendikçe ben de öğrencilerime Eba akademik destekten ödevler göndererek onları çalıştıracağım. Öğrencilerin televizyonda konu anlatımlı bir videolu izledikleri için kendilerine konu anlatımları üzerinde hızlıca tekrar yapacakları bir özet dökümanın ödev olarak gitmesini daha sağlıklı olacağını düşünüyorum ve bu nedenle özet dökümanlar ekliyorum. Bir yıl sonra öğrencilerimiz ÖSYM sınavına YKS sınavına girecekleri için onlara ÖSYM’nin nasıl sorular sorduğunu bu konularda ne tipte sorular sorulduğunu görebilmeleri için ÖSYM sorularından ödevimi ilave et diyorum. Sadece öğretmenlere sunulan konu kavrama testleri ödevimi ekleyerek ödevim içeriğini oluşturmuş olduk.

. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir