EBA Akademik Destek Öğretmen Kullanım Modeli

Akademik Desteğin okullarımıza sağladığı diğer önemli bileşen aslında okulları destekleyici eğitim modeli. Bu eğitim modeli nasıl çalışıyor?Bakanlığın hazırlamış olduğu bilgilendirme videolarını aşağıda bulabilirsiniz. EBA Akademik Destek Öğretmen Kullanım Modeli

. .

EBA Akademik Destek Öğretmen Kullanım Modeli

Akademik Desteğin okullarımıza sağladığı diğer önemli bileşen aslında okulları destekleyici eğitim modeli. Bu eğitim modeli genel olarak şu şekilde çalışıyor. Öğretmenlerimiz bir konuyu derslerinde anlatıyorlar. Dersten önce, derste, dersten sonra ile ilgili her türlü çalışmalarını yapıyorlar. Öğrencilerin hazır bulunuşluklarına bakıyorlar. O konuyu sınıflarında anlatıyorlar. Öğrencilerin o konuyu anlayıp anlamadıkları ile ilgili ödev gönderiyorlar. Bu konular her hafta devam edecek şekilde bir deneme sınavına kadar sürüyor. Sınavdan önce öğretmenlerimiz girip sistemdeki raporlara bakıyorlar. Öğrencilerin bu deneme sınavında kadar işlenmiş konularda ne durumda olduklarını tespit ediyorlar ve okulda bir deneme sınavı düzenleniyor. Bu deneme sınavından sonra da sistem öğrencilere özel eksik kapatmalarına yönelik öğretmenlerimize önerilerde bulunuyor. Öğrencilerin hangi konu çalışmalarına yönelik hangi konuyu desteklemelerinin yönelik raporlamalar sunuyor. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimiz desteklemeye devam ediyor.

Bu döngü yıl boyunca devam ediyor. Hazır boşluktan yıl sonuna kadar sürüyor. Bu yıl boyunca da her kontrol noktasında ilgili her deneme sınavı sonrasında, öğretmenlerimiz okuldaki rehberlik birimleri öğrencilerin gelişim noktaları ile ilgili akademik gelişimleri ne durumda olduğunu, rehberlik durumları ile ilgili detaylı raporlar alıp onları doğru yönlendirme imkanı buluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir