Okul Yöneticileri – Canlı Dersi Nasıl Oluştururum?

Milli Eğitim Bakanlığı, 30 Mart 2020 Pazartesiden günüden itibaren itibaren proje okulları hazırlık sınıflarında EBA Canlı Ders oluşturma özelliğini okullara açarak canlı sınıf uygulamasını başlatacaktır. Bu işlem yapılırken sırayla okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler bazı işlemleri yapması gerekiyor. Bu videoda okul müdürlerinin EBA’ dan canlı sınıf oluşturması anlatılacaktır. Okul Yöneticileri Canlı Dersi Nasıl Oluştururum? Eba canlı derslere farklı ortamlardaki öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi internet üzerinden görüntülü ve sesli olarak etkileşim kurabilecekleri bir ortamda oluşturabilirsiniz. Bunun için Eba hesabınıza giriş yaptığınızda sol menüde görülen canlı dersler düğmesine tıklayınız. Yeni bir canlı ders oluşturmak için canlı ders oluştur düğmesine tıklayabilirsiniz.

. .

Okul Yöneticileri Canlı Dersi Nasıl Oluştururum?

Eba canlı derslere farklı ortamlardaki öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi internet üzerinden görüntülü ve sesli olarak etkileşim kurabilecekleri bir ortamda oluşturabilirsiniz. Bunun için Eba hesabınıza giriş yaptığınızda sol menüde görülen canlı dersler düğmesine tıklayınız. Yeni bir canlı ders oluşturmak için canlı ders oluştur düğmesine tıklayabilirsiniz. Açılan ekranda gerçekleştirilecek canlı derse ait bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Canlı dersin başlığı tarihi, başlangıç saati ve varsa açıklama metnini giriniz. Canlı dersin konusu ve öğrenci seçimi alanında görülen canlı dersin konusu için sınıf ders ünite ve konu seçiniz. Ardından canlı derse katılacak şubeleri seçiniz alanında verimli ve etkili bir canlı ders yapılabilmesi için aynı anda en fazla 6 şube seçilebilmektedir.

Şube seçiminin ardından öğrencileri listele düğmesi aktif olacaktır. Seçtiğiniz şubedeki öğrenciler listeleyiniz. Canlı derste katılması gerekmeyen öğrencileri listeden çıkart düğmesiyle çıkartabilirsiniz. Dersi verecek öğretmeni belirlemek için öğretmen seçiniz alanından ders için seçtiğiniz öğretmenin isminin üzerine tıklayınız. Bu alanda öğretmen seçimi yapılmazsa canlı dersin öğretmeni olarak doğrudan dersi oluşturan yönetici atanacaktır. Son olarak canlı derste gönder düğmesiyle hazırladığınız canlı dersi seçtiğiniz öğretmenleri ve öğrencileri gönderebilirsiniz. Böylece canlı ders oluşturma işlemi tamamlanmış olur. Gönderdiğiniz canlı dersin bildirimi ilgili öğretmen ve öğrencilerin gider, ders onların canlı dersler sayfasında görüntülenir. Bu sayfada canlı ders oluşturmanın dışında canlı ders verilecektir. Henüz başlamamış canlı dersleri düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Listeleme ekranındaki filtreden geçmiş canlı derslere ulaşabilirsiniz. Sizler için tasarlanan Eba canlı ders ve keyifli ve verimli bir uzaktan eğitim süreci geçirmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir