Uzaktan Eğitim ile Ders İşleme (EBA ile)

MEB, 30 Mart 2020 Pazartesiden itibaren proje okulları hazırlık sınıflarından başlayarak EBA Canlı Ders oluşturma özelliğini okullara açacak. Peki öğretmen ve öğrenciler canlı ders esnasında neler yapabilecek? Öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu tüm unsurları bir araya getiren online bir platform olan Eba, uzaktan eğitim sürecinde de sizleri tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak sanal bir öğrenme ortamı sunuyor. Eba’ yı kullanarak eğitim süreçlerinizi pek çok farklı şekilde kurgulayabilirsiniz. Bu işlem yapılırken sırayla okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler bazı işlemleri yapması gerekiyor. Bu işlemlerle ilgili bakanlığın hazırlamış olduğu bilgilendirme videolarını aşağıda bulabilirsiniz. Uzaktan Eğitim ile Ders İşleme (EBA ile)

. .

Uzaktan Eğitim ile Ders İşleme

Öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaç duyduğu tüm unsurları bir araya getiren online bir platform olan Eba, uzaktan eğitim sürecinde de sizleri tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak sanal bir öğrenme ortamı sunuyor. Eba’ yı kullanarak eğitim süreçlerinizi pek çok farklı şekilde kurgulayabilirsiniz. Örneğin Eba’daki canlı ders uygulaması ile derslerinizi öğrencilerinizle sınıf ortamındaymış gibi etkileşimli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Canlı ders sonrasında konuyu pekiştirebilmeleri için öğrencilerinize Eba’ daki konu anlatımı ve etkinliklerden oluşan sıralı anlatımları gönderebilirsiniz. Bu süreçte sayfam alanında oluşturacağınız ileti ve eğitsel tartışmalarla öğrencilerinizin konuya olan ilgilerini canlı tutabilirsiniz. Eba’ yla işlediğiniz ölçme değerlendirme süreçlerini yürütebilir ve detaylı performans takibi yapabilirsiniz. Öğrencilerinizi değerlendirmek için Eba’ daki konu ile ilgili hazır test ve alıştırmalardan yararlanabileceğiniz gibi, elinizdeki yaprak testleri Eba’ ya yükleyerek ve öğrencilerinize gönderebilirsiniz.

Öğrencilerinizin performans takibi için raporlar alanındaki çalışma raporlarını, bireysel çalışma raporlarını ve genel performans raporlarına inceleyebilirsiniz. İncelediğiniz performans raporları doğrultusunda ek çalışmaya ihtiyaç duyan öğrencileriniz için telafi grubu oluşturabilir, sistemdeki içeriklerden seçerek hazırladığınız tekrar listelerini bu gruba gönderebilirsiniz. Ayrıca öğrencilerinizin performansına göre eksik kaldığı kazanımlara yönelik çalışmaların gönderilebildiği kişiselleştirilmiş çalışma gönder özelliğini de kullanabilirsiniz. Böylece Eba’ nın sunduğu uzaktan eğitim çözümleri ile eğitsel süreçlerinizi eksiksiz bir şekilde sürdürebilirsiniz.

www. Öğretmenler Sitesi Net olarak tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir